my-cart-icon svg-arrow-next svg-arrow-prev
TootegrupidLiitu meie uudiskirjadega

Saa osa parimatest pakkumistest ja uutest toodetest

Placent Activ Milano

02.11.2020
Placent Activ Milano

Juuksed kasvama harjumuste ja teaduse abil

Pikad juuksed on kaunistuseks igale naisele. Samas ei ole kõik juuksed samasugused. Katkiste otstega ning kuivad juuksed on ilust ja kadestamisväärsest soengust kaugel. Selleks, et tagada juuksekasv, juuksekasvu kiirendamine ning lõpuks ka kaunis juuksekroon, on vajalik juuste igakülgne toetamine. Mis aitab juuksed kasvama, on tervislikud eluviisid, head juuksehooldusharjumused ning juuksekasvu kiirendavad tooted nagu näiteks juuksekasvu vitamiinid

Igal asjal oma roll

Alustades täiesti algusest, ei saa üle ega ümber juuksevitamiinidest. Just nende abil saab luua keskkonna, kus toitained ning veri liiguvad vabalt juuresibulateni ning tagavad parema kasvu. Lisaks juuksesibulale, on tähtis peanaha toetamine. Niisutatud ja tasakaalustatud peanahk on võluvõti ja avab ukse kaunitele juustele.
Kuigi paljudel juhtudel pole juuksekasvu soodustavad tooted vajalikud ja piisab sellest, mida juba toidust saame, siis ühel või teisel hetkel on juuste kasvu soodustamine võimalik vaid väikese lisaabiga. Näiteks siis, kui su menüü pole tasakaalustatud või sul on elus keeruline, stressirohke, periood. Kui kehal on vaja valida, suunab ta vitamiinid ja toitained mujale ning juuksed ei kasva.
Juuksekasvu kiirendaja toetab kasvavaid juukseid. Seetõttu on teine teema juustega, mis on juba peanahast kaugemale jõudnud. Juustele, mis on kasvamise lõpetanud, juuksevitamiinid enam ei mõju, olgu need nii erilised kui tahes. Palju olulisem on järgida harjumusi ning hooldada juukseid viisil, et see toetab, mitte ei kahjusta neid.

Juuksed kasvama õigete harjumustega

Mõnikord on aeglane juuksekasv ning kehvas vormis juuksed põhjustatud halbadest harjumustest. Ehk kui tahta leida vastust küsimusele, kuidas juuksed kasvama panna, ei ole vastuseks vaid vitamiinide krõbistamine. Vaja on ka oma harjumused üle vaadata. Seda teavad vast kõik, et kuumus on juustele kahjulik. Selle alla läheb nii fööniga kuivatamine, lokitangide ning ka juuksesirgendaja kasutamine. Kui aga on siiski vaja kasutada, vähenda temperatuuri ja veel parem, kui kasutad kuumakaitset.
Ja selline lihtne tegevus nagu juuste pesemine. Šampoon on mõeldud selleks, et pesta ära mustus ning juuksehooldustoodete jäägid, ent liigne pesemine tähendab juustest loodusliku rasu eemaldamist.

Juuksekasvu kiirendamine seest ja väljast

Keemiliselt kahjustatud juuksed – näiteks liialt blondeeritud – murduvad kergemini ja on ka kuivemad. Võib juhtuda, et sa pead valima juuksevärvi või pikemate juuste vahel. Sama lugu on soenguga igas mõttes. Kandes juukseid pidevalt ühes stiilis ning tihedalt patsis, hakkab see juukseid mõjutama. Abiks on juba see, kui katsetad erinevaid punutisi ja soenguid, muudad patsi kõrgust ning ei unusta aegajalt juukseid lahtiselt kanda.

Paljude jaoks on üks väga lihtne aga samal ajal tulemuslik muudatus siidist või satiinist padjapüüri kasutamine. Puuvillane padjapüür tähendab tihtipeale pusasid, mille lahtiharutamiseks kulub suur osa hommikust. Samamoodi võib suurt muudatust näha ka siis, kui lõpetada märgade juuste turbanisse mähkimine. Liiga tihedalt turbanisse mässitud juuksed katkevad selle pinge all!

Kui aga juuksed on juba kahjustunud, kuivad ning otstest lõhenenud, pole nende alleshoidmiseks mingit põhjust. Sellised juuksed murduvad ehk kui ka juuksekasv on kiirem, siis üldine pikkus ei muutu, sest otstest murdudes kaotad pidevalt pikkust. Vastu tuleb võtta raske otsus ja juuksed kogu kahjustuse ulatuses lühemaks lõigata. Edaspidine regulaarne juuksuriskäik aitab vältida olukorda, kus peab korraga liiga palju juukseid maha lõikama ning juuksekasvu kiirendamine tasub ära.